äriblogimine

Oma eelmises postituses tõin ma välja kuus põhjust, miks alustada oma ettevõtte blogiga. Kui oled otsustanud äriblogimisega peale hakata, on järgnev just Sinu jaoks. Käesolevast postitusest leiad elementaarsed juhtnöörid, mida edukaks äriblogimiseks vaja läheb.

 

1. Loo plaan ja sea eesmärgid!

Nagu ikka saab kõik alguse plaanist ja eesmärkide seadmisest. Nii ka siin. Enne äriblogimisega alustamist, mõtle läbi ja pane kirja vastused järgmistele küsimustele:

  • Mida Sa soovid blogimisega saavutada?
  • Kes on Su potentsiaalsed lugejad?
  • Millest on nad huvitatud?
  • Kus nad online`is viibivad?
  • Kas Sul on blogimise ja selle reklaamise tarbeks eelarves vahendid olemas?
  • Kuidas hindad oma blogi edukust?

Vastates nendele küsimustele, lood oma blogi jaoks strateegilise plaani, mis on eduka äriblogimise aluseks.

 

2. Tööta välja tegevuskava ja ole järjepidev!

Täienda oma plaani tegevuskavaga, milles too välja postituste:

  • teemad,
  • jagamise viisid ja kohad
  • ning ajakava. Näiteks kord nädalas postitada oma täitsa hea.

Blogipostituste teemad vali vastavalt Sinu sihtgrupi huvidele ning enda poolt pakutavatele teenustele ja toodetele. Oluline on seeläbi anda oma lugejatele väärtust ja saada ka ise uusi teadmisi või värskendada olemasolevaid.

Toimiv tegevuskava omamine aitab kaasa järjepidevuse tekkele ja on distsiplineeriv. Regulaarselt postitades teavad lugejad Sinu postitust oodata.

 

3. Optimeeri otsimootoritele!

Selleks, et Su blogipostitus oleks internetis paremini leitav ja asuks Google otsingutulemuste eesotsas, tuleb järjepidevalt tegeleda SEO-ga (search engine optimization). 

 

SEO postituste optimeerimine

 

Selleks hangi endale WordPressis blogi pidades Yoast plugin. Seda pluginat kasutades saad hulganisti juhtnööre, kuidas oma postituse otsitulemusi parandada. SEO-st olen kirjutanud postitused Kodulehe optimeerimine ehk kuidas saada Googles tasuta nähtavaks? OSA 1 ja SEO ehk kuidas saada Googles tasuta nähtavaks? OSA 2.

 

4. Ära tooda müra!

Sinu postitus peab olema eriline. Võid küll kirjutada asjadest, millest on juba kirjutatud, kuid tee seda paremini. Lisaks jaga personaalseid lugusid ja kogemusi, et teha postitus unikaalseks.

 

5. Leia tähelepanu tõmbav pealkiri!

Originaalne pealkiri tõmbab tähelepanu ja äratab lugejas soovi tutvuda postitusega lähemalt. Jälgi, et pealkiri ei oleks eksitav ja haakuks pealkirjale järgneva tekstiga. Pealkiri ei tohiks olla liiga pikk ega liiga lühike. Õige pealkirja leidmine võib võtta palju aega, kuid selle kasu toomise potentsiaal on suur.

Originaalsust tasuks kombineerida juba toimivate praktikatega. Näiteks tõmbavad lugeja tähelepanu sellised postitused, mille pealkiri sisaldab järgnevat:

  • „ X vihjet, kuidas saavutada Y“
  • „Ülimad juhtnöörid …“
  • „Väldi X levinud viga Y tegemisel“,
  • „Eksklusiivne … kogenud … eksperdilt“.

 

6. Muuda tekst kergesti loetavaks!

Pikki lohisevaid lõike on raske lugeda. Eriti kui tegu on keskendumist vajava teemaga. Lugemise hõlbustamiseks kasuta näiteks alapealkirju ja alapunkte ning lühikesi lauseid. Kus võimalik, nummerda ja too rõhutatult välja oluline. Mida lihtsam on lugejal Sinu postitust lugeda, seda rohkem ta seda naudib ja soovib juurde.

Iga blogipostitus võiks kindlasti sisaldada mõnda asjakohast pilti. Piltide lisamine kergendab lugemist. Oluline on seejuures jälgida, et pilt annaks tekstile juurde ka väärtust.

 

7. Levita oma blogipostitusi!

blogipostituste jagamine

Kui oled oma blogipostituse valmis kirjutanud, jaga seda kindlasti oma sotsiaalmeedia kanalis, asjakohastes facebooki gruppides, oma e-maili listis jm. Selgita välja, kus Su lugejad on ning keskendu nendele platformidele.

 

8. Paku end külaliseks!

Kasulik viis oma blogi tutvustamiseks on külalisblogimine. Selleks leia huvilisi, kes oleksid nõus Sinu kirjutatud blogipostitust oma blogis avaldama. See on viis oma blogi tutvustamiseks uuele potsentsiaalsele lugejaskonnale. Kindlasti jälgi, et blogide teemad omavahel haakuksid.

 

9. Taaskasuta oma sisu!

Aja möödudes võid oma juba jagatud postitusi taaskord laiali saata – seda juhul, kui teema ei ole oma aktuaalsust kaotanud. Kui oled juba kirjutanud hulga postitusi, võimaldab see Sul kokku panna ka näiteks temaatilise e-raamatu ja seda oma veebilehe külastajatele e-maili aadressi vastu pakkuda. Nii saab lugeja kogu väärtusliku info kompaktselt kätte ja Sina täiendada oma e-maili listi.

 

blogi sisu taaskasutamine

 

Kokkuvõtteks

Edukaks äriblogimiseks loo esmalt plaan, milles kirjeldad oma eesmärke, defineerid sihtrühma ja paned paika kriteeriumid oma blogi edukuse hindamiseks. Täienda oma plaani tegevuskavaga, milles too välja kirjutatavad teemad, postituste jagamise platformid ja viisid ning postitamise ajakava. Seejärel on aeg hakata kirjutama ja seda järjepidevalt, unustamata oma blogipostitusi otsimootorite jaoks optimeerida.

Kirjutades jälgi, et Su tekst pakuks lugejale väärtust, oleks kergesti loetav, sisaldaks asjakohaseid visuaale ja algaks tähelepanu tõmbava pealkirjaga. Viimase puhul on oluline originaalsus, mida tasuks kombineerida juba toimivate praktikatega.

Jaga oma blogiposti sotsiaalmeedia platformidel ja meililistis ning võimaluse korral kasuta ka külalisblogimist. Kui on kogunenud juba mõningane hulk postitusi, tee neist oma veebilehe külastaja jaoks kompaktne ja väärtust pakkuv e-raamat.

Edukat äriblogimist!

 

Kui see postitus oli Sinu jaoks vajalik või huvitav, siis palun jaga seda!

 

Saa värsked blogipostitused oma e-mailile ja kingituseks juurdepääs e-raamatutele!