raamatupidajale õiguste andmine

Kui oled alustanud ettevõtlusega ja otsustanud raamatupidamise jätta raamatupidaja hooleks, siis puutud tahestahtmata kokku e-Maksuametis ehk e-MTAs raamatupidajale pääsuõiguste andmisega. Järgnevalt olengi pannud kokku lihtsa juhendi koos ekraanipiltidega, kuidas raamatupidajale õiguste andmine e-Maksuametis välja näeb.

 

Pääsuõiguste andmine

Kõik saab alguse lehelt https://www.emta.ee/. Üleval paremal on nupp E-TEENINDUS. Olles sellele vajutanud, avaneb aken, kus vali endale sobiv sisenemisviis.

e-mta sisenemisviis

 

Seejärel leia Minuga seotud juriidiliste isikute alt oma ettevõte ning vajuta selle nime peal. Kui sa esindatavate nimekirjast oma ettevõtet millegipärast ei leia, siis võta ühendust Maksu- ja Tolliametiga.

Sinuga seotud juriidilise disikud

 

Keri lehte allapoole ja vali vasakul menüüst SEADED.

eMTA seaded

 

Nüüd avaneb Seadete alammenüü, kus vajuta PÄÄSUÕIGUSED järel olevale kolmnurgale ja seejärel vali ESINDAJATE PÄÄSUÕIGUSED.

esindajate pääsuõigused

 

Vajuta paremale ilmunud sinisele nupule +UUS PÄÄSUÕIGUS.

uus pääsuõigus

 

Nüüd on see koht, kuhu lisada oma raamatupidaja isikukood ning vajutada nupule OTSI.

raamatupidaja isikukood

 

Valitud isikute alla ilmub raamatupidaja nimi ja isikukood, samuti kasutajatunnus ja olek. Automaatselt on tema kirje ees olevas märkeruudus linnuke. Kui ei ole, siis lisa see. Vajuta nupule EDASI.

raamatupidajale õiguste andmine

 

Jäta oma ettevõtte igapäevane raamatupidamine veebisekretäri hoolde! Küsi pakkumist siit või info@veebisekretar.ee! Rohkem informatsiooni raamatupidamisteenus väikeettevõttele.

 

Eelnevaga sai raamatupidaja isik lisatud. Nüüd on aeg otsustada, kui pikalt  Sa talle volitused Sinu ettevõtte e-Maksuametis annad. Kui oled raamatupidajale usaldanud oma ettevõtte igapäevase raamatupidamise, ei ole mõistlik esialgu lõpukuupäeva lisada. Kui aga oled tellinud ühekordse töö tegemise, siis oskad mõningase varuga lõpukuupäeva ju hinnata. Samas ei ole ka miskit, kui lõpukuupäev jääb esialgu lisamata. Saad hiljem lõpukuupäeva lisada.

volituste pikkus

 

Kui volituste kehtivuse kuupäevad lisatud, liigume edasi õiguste sisu juurde. Selleks keri lehte veidi alla poole. Enamasti on raamatupidaja tööks e-Maksuametis kõik maksudega seonduv. Sellest tulenevalt vali pääsuõiguste pakettide juures VALDKONNA menüüs olevale luubi kujutisele vajutades MAKSUD.

valdkond

 

.. ja siis rohelisele nupule OTSI.

otsi maksud

 

Otsingutulemuste ilmudes pane linnuke RAAMATUPIDAJA PAKETI järel olevasse märkeruutu ja vajuta nupule LISAN.

raamatupidaja pakett

 

Süsteem küsib Sinu kinnitust  – “Kas soovite anda need pääsuõigused valitud isikutele?”.  Vajuta nupule LISAN.

pääsuõiguste lisamine

 

Raamatupidajale õiguste andmine e-Maksuametis – ongi tehtud. Ette ilmub roheline kastike teatega “Pääsuõiguste andmine õnnestus!”.

pääsuõiguste andmine õnnestus

 

Pääsuõiguste lõpetamine

Kui raamatupidajal töö tehtud, on õige aeg tema volitused Sinu ettevõtte e-Maksuametis lõpetada. Selleks liigu esindajate pääsuõiguste juurde (vaata eespoolt). Vajuta raamatupidaja nime ees olevale plussmärgile ja seejärel avaneva rea lõpus olevale pliiatsi-ikoonile.

õiguste haldamine raamatupidajale õiguste andmine

 

Nüüd on Sul võimalus valida, kas soovid tema volitused kohe lõpetada või märgid hoopis mingi edasiulatuva kuupäeva.

pääsuõiguste lõpetamine raamatupidajale õiguste andmine

 

Kui valik tehtud, vajuta all paremal olevale rohelisele nupule SALVESTA.

salvesta muudatused raamatupidajale õiguste andmine

 

Süsteem küsib Sinult kinnitust – “Kas olete kindel, et soovite muudatused salvestada?”. Vajuta nupule SALVESTAN.

kinnitan salvestamist raamatupidajale õiguste andmine

 

Palju õnne! Raamatupidaja volitused on lõpetatud. Saad seda vaadata, vajutades raamatupidaja nime ees olevale plussmärgile.

raamatupidajale õiguste andmine

 

Kui see juhend oli Sinu jaoks kasulik, palun jaga seda ka sõpradega!

 

Saa värsked blogipostitused oma e-mailile ja kingituseks juurdepääs e-raamatutele!